counter free hit invisible تحلیل قیمت دلار - مجله شرط بندی بتکده 2024
کسب و کار

تحلیل قیمت دلار

قیمت دلار

 • چرا تحلیل قیمت دلار مهم است؟

  چرا تحلیل قیمت دلار مهم است؟ از چند دهه قبل به این طرف قیمت دلار تبدیل به یک قیمت بسیار مهم برای ما ایرانی‌ها شده است. در این سال‌های اخیر نیز بیشتر از اینکه درباره تومان و ریال شنیده باشیم، درباره دلار و یورو شنیده‌ایم. قیمت دلار تبدیل به عضو جدایی‌ناپذیر زندگی اقتصادی در ایران شده است. افزایش بی‌رویه قیمت این ارز در چند سال اخیر نیز نگرانی‌های زیادی را برای خانواده‌های ایرانی به وجود آورده است.

  نوشته های مشابه

  با توجه به اینکه تمام قیمت‌ها در ایران تحت تأثیر قیمت دلار تعیین می‌شود، از این رو پیش بینی قیمت دلار می‌تواند اهرمی عالی برای نجات سرمایه‌های کاربران ایرانی باشد. حتی برای کسانی که خیلی به دنبال سرمایه گذاری نبوده و این اشتباه بزرگ را در زندگی انجام می‌دهند، پیش بینی قیمت دلار می‌تواند در تعیین و بودجه‌بندی مایحتاج زندگی تأثیر مستقیم داشته باشد.

  تحلیل قیمت دلار
  تحلیل قیمت دلار

  روش های تحلیل قیمت دلار

  هر روز اگر روزنامه‌ها و سایت‌های اقتصادی ایران را باز کرده و چند خط از آنها را مطالعه کنید، می‌توانید به واژه دلار و پیش بینی قیمت دلار در آن برسید. کارشناسان و اقتصاددانان ریز و درشت و شرکت‌های بسیار زیادی روزانه اقدام به تحلیل و پیش بینی قیمت دلار نموده و نتایج تحلیل‌های خود را در قابل مقالات و اخبار به چاپ می‌رسانند. از مسئولین بورس گرفته تا مدیران بانک مرکزی و روسای دولت نیز هر روز اخباری درباره قیمت دلار ارائه می‌نمایند.

  شاید از خود پرسیده باشید که این افراد چگونه و بر چه اساسی اقدام به پیش بینی و تحلیل قیمت دلار نموده و چگونه آینده آن را در کوتاه مدت و بلند مدت بررسی می‌کنند؟ واقعیت این است که این افراد نه غیب‌گو هستند و نه اطلاعاتی که می‌دهند، همیشه می‌تواند درست باشد.

  روش های بسیار منطقی و اصولی برای پیش بینی قیمت دلار وجود دارد که با آموزش و یادگیری آنها شما نیز می‌توانید به عنوان یک تحلیل‌گر البته تازه‌کار و مبتدی اقدام به تحلیل و پیش بینی قیمت دلار نمایید. این روش‌ها برای سایر ارزها و حتی قیمت سهام در بورس نیز استفاده می‌شود که روش کار برای هر کدام از آنها متفاوت است.

  “دو روش اصلی مورد استفاده اکثر اقتصاددانان و تحلیل‌گران بازار برای پیش بینی قیمت دلار روش های زیر هستند:

  • پیش بینی فاندامنتالی قیمت دلار
  • تحلیل تکنیکالی قیمت دلار
  تحلیل قیمت دلار
  تحلیل قیمت دلار

  آموزش تحلیل قیمت دلار به روش فاندامنتالی

  یکی از مرسوم‌ترین روش های پیش بینی قیمت ارز، دلار، سهام، سکه و … که در کشور ما بسیار استفاده شده و البته نتایج آن نیز تا حد زیادی می‌تواند به واقعیت نزدیک باشد، روش پیش بینی قیمت دلار به روش فاندامنتالی است. قبل از اینکه به آموزش پیش بینی قیمت دلار به روش فاندامنتالی بپردازیم لازم است تا تعریفی از این روش تحلیل داشته باشیم.

  در روش فاندامنتالی تحلیل‌گر جمیع همه عوامل مؤثر بر قیمت یک محصول اعم از دلار یا سکه را در زمان حال بررسی کرده و روند حرکتی آنها را با توجه به شرایط تحلیل می‌نماید. با جمع کردن همه این برهان و عوامل می‌توان به صورت حدودی اقدام به پیش بینی قیمت کالای مربوطه نمود.

  اگر بخواهیم به آموزش پیش بینی قیمت دلار به روش فاندامنتالی بپردازیم، بایستی تمام عوامل مؤثر بر قیمت این ارز را مورد بررسی قرار دهیم. برای مثال به عنوان یک نمونه میزان تورم در داخل کشور و یا شرایط اقتصادی داخلی می‌توانند از عوامل مؤثر بر قیمت دلار در ایران باشند.

  تحلیل قیمت دلار
  تحلیل قیمت دلار

  حال وقتی نرخ تورم هر ساله در حال پیشرفت و رکورد زدن است و شرایط اقتصادی نیز همچنان تحت تأثیر تحریم‌ها و سایر دلایل روند فاجعه باری را طی می‌کند، پرواضح است که قیمت دلار می‌تواند در آینده افزایشی باشد. البته این فقط یک مثال بود و برای آموزش پیش بینی قیمت دلار به روش فاندامنتالی و تحلیل به این روش باید تمام جوانب را با هم در نظر بگیرید. از این گذشته نیاز به داده‌های قدیمی و تحلیل گذشته آنها نیز خواهید داشت.

  آموزش پیش بینی قیمت دلار به روش تکنیکال

  دومین روشی که برای پیش بینی قیمت دلار به آن اشاره کردیم، استفاده از روش تکنیکال است. احتمالاً در سال‌های اخیر با توجه به حرکات شدید بازار بورس اسم این روش به گوش شما آشنا باشد. شاید هم دستی در این روش داشته باشید اما هر چه است تحلیل‌گرانی هم هستند که برای پیش بینی قیمت دلار چه برای کوتاه مدت و چه برای بلند مدت از نمودارها استفاده می‌نمایند. برای آموزش پیش بینی قیمت دلار به روش تکنیکالی لازم است تا شما به دانش تکنیکال احاطه داشته باشید. برای این منظور می‌توانید از

  • کتاب‌های آموزشی،
  • جزوه‌های آموزشی،
  • دوره‌های حضوری و غیرحضوری
  • و پکیج‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  تحلیل قیمت دلار
  تحلیل قیمت دلار

  استفاده کنید. دانش تکنیکال یک دانش فنی بسیار قدرتمند برای تحلیل و پیش بینی قیمت هر محصولی است که بتوانید نمودار قیمت آن را بر حسب زمان ترسیم کنید. این روش هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت می‌توانند پیش بینی هایی با اعتبار بالا را برای شما به دنبال داشته باشد. تحلیل‌گرانی که به جای پیش بینی صعودی بودن یا نزولی بودن قیمت دلار اقدام به بیان قیمت‌های عددی حدودی برای آن می‌نمایند، در اکثر مواقع از روش تکنیکالی برای این منظور استفاده نموده‌اند.

  صرافی برای خرید دلار ؟

  صرافی ایکسچینج هادی از معتبر های ایران

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا