counter free hit invisible بازی های والیبال - مجله شرط بندی بتکده 2024
ورزشی

بازی های والیبال

مسابقات جهانی والیبال

 • بازی های والیبال این روز ها تعداد خیلی زیادی طرفدار دارند و همین مساله باعث می شود که مردم زیادی مسابقه های والیبال را تماشا کنند. والیبال یک ورزش تیمی است که با توپ و در داخل یک زمین بسته بازی می‌شود. در این ورزش، دو تیم با شش نفر بازیکن در هر تیم سه بازیکن در ردیف جلو و سه بازیکن در ردیف عقب به صورت رو در رو با هم مسابقه می‌ دهند.

  هدف اصلی در والیبال، به توپ اجازهٔ سقوط به زمین داده نشود و آن را به سمت زمین حریف پرتاب کنید. شما می توانید در ادامه ی این مطلب از سایت بت کده با مهم ترین  مفاهیم و جنس توپ در والیبال و مسابقات آن بیش تر آشنا شوید.

  بازی های والیبال
  بازی های والیبال

  مفاهیم والیبال

  توپ والیبال به صورت محافظت شده با فوم و لایه‌ های چرمی ساخته می‌ شود و دارای اندازه ی استاندارد و وزن معینی است. زمین والیبال دارای ابعاد خاصی است که با خطوطی به دو نیمهٔ مساوی تقسیم می‌شود. هر تیم در یک نیمه ی زمین قرار می‌گیرد و تلاش می‌ کند تا با استفاده از حرکات مختلف، توپ را به زمین حریف پرتاب کند و امتیاز کسب کند.

  والیبال شامل مجموعه قوانین و مقررات خاصی است که توسط فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) تعیین و اجرا می‌ شود. در مسابقات رسمی والیبال، امتیازدهی بر اساس سیستم رسترت است و تیمی که توپ را در زمین حریف پرتاب کند یا حریف خارج از محدودهٔ مجاز بازی کند، امتیاز کسب می‌کند. بازیکنان در هر تیم باید با استفاده از حرکاتی مانند ضربه بالا، ضربه پایین، بلند کردن و برخورد توپ، سعی کنند توپ را در حالت کنترل شده به زمین حریف برگردانند.

  بازی های والیبال
  بازی های والیبال

  مسابقات جهانی والیبال

  جام جهانی والیبال یکی از بزرگ ترین و معتبرترین بازی های والیبال در دنیا است. در جام جهانی والیبال، تیم‌های ملی از سراسر جهان به صورت دوره‌ای در یک محدودهٔ زمانی نسبتاً کوتاه در یک کشور میزبان بازی می‌کنند. این رقابت‌ها برای هر دو دستهٔ زنان و مردان برگزار می‌شود. والیبال نیز به عنوان یکی از رشته‌های ورزشی المپیکی شناخته می‌شود و در المپیک هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود.

  در رقابت‌های المپیک والیبال، تیم‌های ملی مختلف از سراسر جهان به صورت استثنایی به همراه تیم میزبان در مسابقات شرکت می‌کنند. المپیک والیبال شامل رقابت‌های مردان و زنان است. علاوه بر این دو مسابقه، FIVB مسابقات دیگری را نظیر جام جهانی جوانان و جوانان دختران، جام جهانی کودکان و جوانان پسران، جام جهانی کهنسالان و غیره را نیز برگزار می کند.

  بازی های والیبال
  بازی های والیبال

  تیم ملی والیبال ایران

  بازی های والیبال در ایران یکی از ورزش‌ های پر طرفدار و محبوب است. تیم‌ های ملی و باشگاهی والیبال ایران در سطح بین‌ المللی شهرت دارند و موفقیت‌ های قابل توجهی را کسب کرده‌ اند. تیم ملی والیبال ایران در سطح بین‌المللی شناخته شده است و در مسابقات بین‌المللی همچون جام جهانی و المپیک حضور دارد. تیم ملی مردان ایران در سال‌های اخیر در سطح منطقه و جهان موفقیت‌ های قابل توجهی را به دست آورده است و به عنوان یکی از قدرتمندترین تیم‌های قاره آسیا محسوب می‌ شود.

  بازی های والیبال
  بازی های والیبال

  لیگ جهانی والیبال

  لیگ جهانی والیبال یک رقابت بین‌المللی در والیبال است که توسط فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برگزار می‌شود. این رقابت در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار برگزار شد و به عنوان جایگزینی برای لیگ جهانی والیبال قبلی در نظر گرفته شد. در لیگ جهانی والیبال، تیم‌های ملی والیبال از سراسر جهان با هم به رقابت می‌پردازند.

  رقابت‌ها در طول فصل تابستان برگزار می‌شود و تیم‌ها در مجموعه‌های چندگانه در سراسر جهان به مصاف یکدیگر می‌روند. رقابت‌ها در لیگ جهانی والیبال در سیستم رسترت برگزار می‌شود، به این معنی که تیم‌ها در مجموعه‌های چندگانه به مصاف هم می‌روند و امتیازات بر اساس نتایج بازی‌ها به تیم‌ها تعلق می‌گیرد.

  مطلب پیشنهادی: پیش بینی آنلاین فوتبال

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا