counter free hit invisible کیلین مورفیCillian Murphy - مجله شرط بندی بتکده 2024
بیوگرافی

کیلین مورفیCillian Murphy

کیلین مورفی

 • کیلین مورفیCillian Murphy

  کیلین مورفی (Cillian Murphy) در ۲۵ مه ۱۹۷۶(سال ۱۳۵۵) در ایرلند، ایالت کورک در شهر داگلاس به دنیا آمد. او قبل از این که به بازیگری روی بیاورد پیانیست، ترانه سرا و حتی خواننده اصلی گروهی راک به نام The Sons of Mr. Green Genes بود. وی همچنان هم به موسیقی علاقه دارد و هرز گاهی در این زمینه فعالیت میکند.

  وی کار خود را با فیلم های مستقل و نمایش نامه های کوچک شروع کرد او هم اکنون در لندن زندگی میکند. کیلین مورفی در اولین حضورش در سینما با فیلم The Trench به کارگردانی William Boyd در سن ۲۳ سالگی بود. اگرچه این اثر به اندازه اثار بعدی اش مثل تلقین موفق نبود اما تجربه بازی با دنیل کریگ و پال نیکولاس را با بازی در این فیلم کسب کرد.

  کیلین مورفیCillian Murphy
  کیلین مورفیCillian Murphy

  کیلین برای نقش بتمن هم تست داد اما برای نقش اصلی انتخاب نشد. اما نولان که شیفته بازیگری مورفی شده بود، نقش منفی این مجموعه را به او داد. او وسواس زیادی در انتخاب نقش هایش به خرج میدهد و به گفته خودش یا نقشی را قبول نمیکند یا آن را به بهترین شکل ممکن انجام میدهد.

  خانواده کیلین مورفی

  اسم پدر او برندان مورفی بود که به کارمندی وزارت آموزش و پرورش ایرلند مشغول بود. مادرش به نام جین مورفی یک معلم زبان فرانسوی بود. بیشتر اقوام کیلین مورفی به معلمی مشغول بودند.

  کیلین تنها فرزند خانواده نیست و یک برادر و دو خواهر دیگر دارد. برادر او به نام پایدی و خواهران او به نام های سیله و اورلا که کیلین از همه آنها بزرگ تر است. خانواده او ابتدا در داگلاس زندگی میکردند، اما بعدا به اطراف شهر بالین تمپل اسباب کشی کردند. خانواده او کاتولیک رومی اند

  صحفه اینستاگرام

  کیلین مورفی و موسیقی

  علاقه اش به موسیقی به ده سالگی برمیگردد که از همان جا نوشتن و اجرای آهنگ های مختلف شروع شد. مورفی به مدرسه ای کاتولیک میرفت و همانجا نخستین جرقه های فکر کردن به بازیگری زده شد. او در مدرسه نمرات خوبی داشت اما چون احساس میکرد آنجا به هنر اهمیت داده نمیشود از مدرسه و زنگ ورزش متنفر بود و اغلب تعلیق میشد.

  در ابتدا معلم انگلیسی او بود که مورفی را به بازیگری تشویق کرد. اما مورفی به موسیقی علاقه داشت. پس او به همراه برادرش در سنین نوجوانی به عضویت چندین بند درآمدند. در نهایت در سال ۱۹۹۶ به بند آن زمان آنها (The Sons of Mr. Green Genes) پیشنهاد شد که پنج آلبوم ضبط کنند ولی چون برادر مورفی مشغول تحصیل در دبیرستان بود، آنها قبول نکردند. حتی امروز هم موسیقی بخش مهمی از زندگی مورفی را تشکیل میدهد،

  کیلین مورفیCillian Murphy
  کیلین مورفیCillian Murphy

  افراط او در خرید سیستم های پخش موسیقی و حضور در بین افراد موسیقیدان و … . البته که امروز او دیگر عضو هیچ بندی نیست. اما هر چند وقت یک بار به صورت غیر رسمی و دورهمی گونه با دوستانش یا در تنهایی اش آهنگ مینویسد و موسیقی مینوازد.

  بازیگری کیلین مورفی

  در نهایت وقتی مورفی با پافشاری والدینش مدرسه را به پایان رساند به دانشگاه حقوق در کورک رفت. او به وکالت هیچ علاقه ای نداشت و این رشته برایش هیچ جذابیتی نداشت. پس با گروهش به اجرا مشغول شد و از این کار نهایت لذت را میبرد تا اینکه سرانجام نتوانست امتحانات دانشگاه را بگذراند. اما او به قسمت تئاتر دانشگاه رفت و از آن خوشش آمد. همانجا بود که در نمایش ها شرکت میکرد و مهارت های بازیگری بیشتری از خودش نشان میداد.

  در همین دوران بود که کارگردان فیلم خوک های دیسکو، از بازی خوب مورفی خوشش آمد و او را به بازی در نقش اصلی این فیلم دعوت کرد. علاقه مورفی به بازیگری بیشتر میشد و یکی از نمایش هایی که مورد توجه اش قرار گرفت، نمایش پرتقال ساعتی توسط کمپانی تئاتر کورکادورک بود.

  کیلین مورفیCillian Murphy
  کیلین مورفیCillian Murphy

  از همان زمان با انتخاب کردن شخصیت های جالب، مهارت های خود را تقویت کرد. اولین فیلم بلند مورفی مربوط به سال ۱۹۹۹ به اسم Sunburn است. این نقش پیشرفتی عالی برای او بود و همین نقطه بود که کمتر به بازی در تئاتر میرفت و بیشتر در صحنه های فیلم برداری دیده میشد.

  وضعیت ازدواج و تاهل کیلین مورفی

  در میانه سال ۲۰۰۴ بود که مورفی با دوست دختر خود ایون مک گینز که یک هنرمند هنرهای تجسمی است، ازدواج کرد. مورفی با مک گینز در یکی از اجراهای گروه راک اش در سال ۱۹۹۶ آشنا شد. آنها در در سات کانتری دابلین به همراه دو فرزند پسر خود زندگی میکنند. یکی به نام مالاکی در سال ۲۰۰۵ به دنیا آمد و آرون در سال ۲۰۰۷ متولد شد.

  پیشنهاد:

  بیوگرافی امیر قلعه نویی مربی برتر سال ایران

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا