counter free hit invisible بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی - مجله شرط بندی بتکده 2024
ارزهای دیجیتال

بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

صرافی ارز دیجیتال خارجی

 • بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

  در این مقاله میخاهیم بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی را که برای ایرانی ها خدمات بهتری دارد را بهتون معرفی کنید پس برای اصلاعات بیشتر با ما همراه باشید

  انواع صرافی های ارزهای دیجیتال

  صرافی های ارزهای دیجیتال به دو دسته صرافی متمرکز (Centralized Exchange) و صرافی غیرمتمرکز (Decentralized Exchange) تقسیم می‌شوند. صرافی های متمرکز خیلی بیشتر از انواع غیرمتمرکز آن شبیه چیزی هستند که ما تا به امروز درباره صرافی می‌دانستیم. یعنی این صرافی ها خودشان یک شرکت هستند و سرورهای اختصاصی خود را دارند.

  معروف‌ترین صرافی های ارزهای دیجیتالی هم که می‌شناسیم از همین نوع هستند. مثل Binance، Coinbase، Huobi Global و … . در مقابل صرافی های متمرکز، صرافی های غیرمتمرکز قرار دارند؛ فلسفه کار این نوع صرافی ها همان بلاک چین است که ایده اصلی ارزهای دیجیتال بوده است. در این نوع از صرافی هیچ کنترل مرکزی وجود ندارد. سرور همان کامپیوترهای کاربران است که هرکدام ممکن است در یک نقطه از دنیا قرار داشته باشند.

  بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی
  بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

  بهترین صرافی ارز دیجیتال کدام است

  تعیین تعداد دقیق صرافی‌ها در لحظه کار آسانی نیست؛ چرا که آنها ملزم به ثبت اطلاعات در هیچ مرجع متمرکزی نیستند، اما تا این لحظه سایت معتبر CoinMarketCap تعداد 380 صرافی را شناسایی کرده و در لیست خود قرار داده است. البته قطعاً تعداد صرافی های موجود بسیار بیش از اینهاست. ولی می‌توان با تقریب نسبتاً دقیقی گفت که این صرافی‌ها از بقیه صرافی هایی که توسط این سایت معرفی نشده‌اند معتبرتر هستند. در این مطلب سعی خواهیم کرد صرافی های ارز دیجیتال معتبر را از چندین حیث مقایسه کنیم.

  نکته مهم : دنیای ارزهای دیجیتال با سرعت بسیار زیادی در حال تغییر است. بنابراین ممکن است در زمانی که شما این مطلب را می‌خوانید شرایط تا حدی تغییر کرده باشد. توجه به این نکته ضروری است که این مطلب در تیر ماه سال 1400 نوشته شده است.

   حجم معاملات (Volume)

  زیاد بودن حجم معاملات در یک صرافی دو مزیت عمده دارد. اولاً در نگاه کلان در هر بازاری که حجم بزرگتری دارد امکان دستکاری بازار کمتر است و می‌توان با اطمینان بیشتری به روندهای آن برای انجام معاملات اعتماد کرد. ثانیاً وقتی حجم معاملات یک صرافی بیشتر است معنایش تعداد بیشتر معامله‌گران و وجود پول بیشتر در صرافی است. در نتیجه خرید و فروش در آن با سهولت بیشتری انجام می‌شود. یعنی می‌توانید دارایی خود را سریع‌تر بفروشید و خریدهایتان را هم با سرعت بیشتری انجام دهید. سایت معتبر coin360، 5 صرافی ارز دیجیتال بزرگ از نظر حجم معاملات در یک ماهه اخیر جز بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی رده‌بندی شده هستند :

  • Binance
  • Huobi Global
  • Hotbit
  • Bybit
  • Cointiger
  بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی
  بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

   کارمزدها (Fees)

  صرافی های ارز دیجیتال از معاملات شما و همینطور برای واریز (Deposit) و برداشت (Withdraw) ارز دیجیتال از شما کارمزد (Fee) دریافت می‌کنند. حتی بعضی از صرافی ها برای نگهداری ارز دیجیتال شما هم مقداری کارمزد دریافت می‌کنند. این کارمزدها معمولاً در حدی هستند که نباید آنها را نادیده گرفت. کارمزدها یا هزینه‌های معاملاتی در هر دو نوع معامله فیات-رمز ارز و رمز ارز-رمز ارز کسر می‌شود و منبع اصلی درآمد صرافی های دیجیتال است.

  برخی صرافی ها بابت تراکنش‌های واریز و برداشت هم کارمزد دریافت می‌کنند. هزینه‌های واریز براساس نوع واریز متفاوت است. هزینه‌های واریز از هزینه‌های برداشت کمتر است. زیرا صرافی با این کار قصد تشویق کاربران برای تأمین اعتبار خود را دارد. برخی صرافی ها بابت برداشت‌ها یک هزینه ثابت بدون در نظر گرفتن مبلغ برداشت شده دریافت می‌کنند؛ اما برخی از آن‌ها با توجه به کشور شما یا نوع برداشت، هزینه اضافی کسر می‌کنند. هزینه‌های شبکه بلاک چین: معاملات ارز دیجیتال در بستر تکنولوژی بلاک چین صورت می‌گیرند.

  صرافی های غیرمتمرکز (DEX) از کاربران هزینه شبکه دریافت می‌کنند. در مورد صرافی های خارجی ارز دیجیتال هزینه معاملات از 0.1% تا بیشتر از 1% متغیر است. همچنین خیلی از صرافی ها برای کاربران خود تخفیف‌هایی هم اعمال می‌کنند. با توجه به انواع مختلف خرید و فروش و انواع روش‌های پرداخت، همچنین طرح‌های مختلفی که در صرافی های مختلف وجود دارد شاید نتوان رده‌بندی دقیقی از کمترین میزان کارمزد ارائه داد، ولی در اینجا پنج صرافی با کامزد مناسب نسبت به بقیه صرافی ها بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی هستند

  بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

  بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

  • Binance
  • Binance US
  • Kucoin
  • BitFlyer
  • Kraken

  طبق اماری که تا امروز منتشر شده بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی صرافی بایینس |Binance  هست

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا